Amsterdam’da başka neler yapılır?

0 Paylaşımlar

Küçük bir yer olsa da (İstanbul’a göre) eğer hakkıyla dolaşmak isterseniz çok yer var Amsterdam’da. Biz ilk gittiğimizde daha çok yer gezmiştik yürüyerek. Şunlara da göz atabilirsiniz:

Anne Frank’in Evi

Eğer vaktiniz varsa burayı görmeye gidebilirsiniz; kanallardan birinde; şayet tekne turu yapacaksanız tekne evin önünden geçiyor; dışarıdan albenisi olmayan, sıradan bir bina; genelde çok kuyruk oluyor, gezmek istiyorsanız online bilet opsiyonunu araştırın derim. Gezenler biraz hayalkırıklığı olduğunu söylüyor ama siz bilirsiniz, detaylı bilgi için tıklayın.

Heineken Experience

Eğer vaktiniz varsa ve yabancı diliniz yeterliyse kesinlikle tavsiye edebilirim; hoş 1 saat geçirip, Heineken biralarının yapım aşamaları ve gizli formülüne doğru bir yolculuk yapıp, ‘bira içimi nasıl olmalı?’ şeklinde bir eğitim de alıyorsunuz; tabi ki bol miktarda bira içerek:) Çıkışta da minik hediyelerinizi alıyorsunuz; biz 2 senedir halen kullanıyoruz zevkle. Biz yürüyerek gittik, söylememe gerek var mı? Websitesinden detaylı bilgi için tıklayın.

Albert Cuyp Market

Vaktiniz varsa mutlaka gidin; bayılacaksınızzzzzz! Hatta benim gibi bazı şeyler alıp onları otel buzdolabında 1 gün saklayıp sonra özenle paketleyip bavula koyup getirebilirsiniz İstanbul’a 🙂 Evet ya, kendimi kaybediyorum bu tip yerlerde. Burası kocaman bir açık pazar; sadece pazarı değil, çevre sokakları da gezin, enteresan mağazalar ve kafeler göreceksiniz. Detaylı bilgi için

Madame Tussauds

Şayet Londra ya da Paris’tekini gezmediyseniz güzel bir seçenek olabilir. Ünlülerin balmumu heykellerinin olduğu bu müze Dam Meydanı’nda bulunmakta. Biz gitmedik.

Madame Tussauds Amsterdam hakkında detaylı bilgi burada ..

Yeldeğirmenleri

Nemo’ya giderseniz uzaktan zaten göreceksiniz; eğer vaktiniz varsa hoş bir deneyim olabilir, detaylar için tıklayın.

Gezebileceğiniz pek çok müze var, bunların listelerini hem internette hem de otellerinizdeki broşürlerde bulabilirsiniz; bir an herşeyin müzesini yaptıklarını düşünüyor insan..

Ne yapıp edin, vakit yaratın ve sokaklarda kaybolun; her seferinde değişik bir şeyle karşılacaksınız…

Kanal Boylarında Yürümek: Zaten bol bol yürüyeceksiniz, kanal boyu yürürseniz yüzen evleri görün, bol bol fotoğraf çekin, kanalların üstlerindeki köprülerdeki zincirlenmiş anahtarlara bakın, çocuklarınıza neden anahtarları oralara kilitlediklerini anlatın; inanın çok ilginç gelecek onlara:)

Sabah Saatlerinde sokaklarda yürüyün: Üşenmeyin, sabah erken kalkıp, caddeler turistlerle dolmadan sokaklarda rahat rahat dolaşın, okula ya da işe bisikletleri ile giden insanları inceleyin ve hayat sanki daha mı basit ve kolay acaba buralarda diye düşünün…

0 Paylaşımlar

Yorumlar